Энилэр коне

Салкын кышларга кереп барганда , без ин жылы хэм якты бэйрэмнэрнен берсен – Энилэр конен билгелэп утэбез. Безгэ тормыш  булэк иткэн, ботен йорэк жылысын  биргэн, безнен очен тынгысыз коннэр, йокысыз тоннэр кичергэн газизлэребезгэ нинди генэ телэклэр  телэсэк тэ аз булыр сыман.Тормышыбыз бизэге булган энилэребез матур да , батыр да, мэрхэмэтле дэ.
Буген Югары Явыш авылы маданиять йортында энилэр  коненэ багышланган музыкаль кичэгэ жыелдылар. Бэйрэм конкурс формасында узгарылды.Авыл хакимиять башлыгы Дашкин Владик Расфар улы хатын – кызларны бэйрэм белэн котлап узды.Бэйрэмне матур итеп алып баручы Рита Сабировна сэхнэгэ ин унган, ин чибэр , ин молайем апаларыбызны конкурста катнашырга чакырды.Алар Монирэ Ильбахтина – ин олы апабыз, Нэсимэ Салихова, Гайшэ Байсламова хэм Голсинэ Дашкина. Алар буген узлэренен яшь чакларын искэ тошереп бишек жырларын жырлады, узлэре белэн таныштырды,  яраткан аш – су рецептлары белэн булеште,  жырлады хэм  биеде.Концертыбызны матур жырлары белэн ” Сандугач ” ансамбле кызлары, Фэния Дашкина, Райля Усманова, Голсинэ Дашкина, Фирдавес Латыпова, Люзия Дашкина, биючебез Голсинэ Абдуллина хэм нэни кунакларыбыз ” Чебурашка”, садик балалары бизэде. Бэйрэм  чэй табынында   дэвам итте.